KRYNICA ZDRÓJ DOM WCZASOWY

Baza znalezionych fraz

JungleRecords Poleca.

Temat: Krynica Zdrój - nie polecam D.W.Adem na ul.Pułaskiego 90
W żadnym wypadku nie polecam domu wczasowego "Adam" w Krynicy Górskiej. Po 10 godzinnej podróży i kilku godzinach szukania noclegu byliśmy z Mężem wykończeni i cieszyliśmy się gdy syn pani,która wynajmuje tam właśnie pokoje zaproponował nam "niedrogi pokój" z łazienką w pokoju. Cena pokoju - 30 zł,jak usłyszeliśmy - Tylko dlatego tak tanio,że zdecydowaliśmy się zostać tydzień. Zapłaciliśmy w ten sam dzień. Niestety pomimo odnowionej łazienki nie było tam nic więcej,a za 30 zł można już liczyć na jakiś mały komfort .Niestety nie tam. Łóżka były śmierdzące,pościel miała chyba ze 30 lat i nigdy nie była wietrzona (niemożliwie śmierdziała,tak,że nie szło pod nią spać),tak samo szafka-trzeba by ją chyba zakleić taśmą bo od smrodu można było zemdleć.Mało tego: na korytarzu był niedziałający czajnik( z 1 kilogramem kamienia w środku),a w pokoju nie było nawet jednej szklanki! Balkon był wspólny dla kilku pokoi,więc wieczorem ludzie stali pod oknem,gadali,pili,śmiali się.Następnego dnia chcieliśmy zrezygnować z pokoju,ale pani wynajmująca pokoje zaczęła do nas bardzo nieładnie krzyczeć,chcieliśmy już wzywać policję ale nie chcieliśmy więcej się denerwować z powodu czyjejś nieodpowiedzialności więc po ok.godzinnej słownej przepychance stanęło na tym,że zdecydowaliśmy się zapłacić 100 zł za ten jeden nocleg,choć nie był warty nawet 10 zł (pani chciała skasować 200 zł!!!).Rozbój w biały dzień! A na słowa,że " za 30 zł można już wymagać jakiegoś standardu w pokoju" i że "nie sztuka brać pieniądze i nic nie robić" o mało nie wydrapała nam oczu krzycząc,że możemy kupić ten dom wczasowy,bo jest do sprzedania i że wakacje w Krynicy wyjdą nam bokiem!!!!Potem mieliśmy super pokój za 35 zł i było już naprawdę super. Jednym słowem nie polecam Domu Wczasowego Adam na ul.Pułaskiego 90(mają też pokoje na ul.Kościuszki 6).Bardzo niemiła obsługa,wiele problemów,brudny i stary dom,do którego nie chce się wracać i to jeszcze daleko od miasta.STRZEŻCIE SIĘ I UNIKAJCIE ICH!!!!
Źródło: forum.nocowanie.pl/viewtopic.php?t=2339Temat: KONKURS
KRYNICA (KRYNICA-ZDRÓJ; KRYNICA GÓRSKA)

Szukasz miejsca gdzie możesz odpocząć, zrelaksować się, a także nabrać sił? Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia! Miejscem przez Ciebie upragnionym jest Krynica, która zaprasza i czeka na turystów takich jak TY.
Jest to miasto położone w Beskidzie Sądeckim, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Jest idealną bazą wypadową
w pobliskie góry. To niezwykle piękne małopolskie miasto, które na zawsze wpisuje się w pamięć każdego kto tu był, położone jest w dolinie małej rzeczki- Kryniczanki (dopływ Dunajca). Krynica otoczona jest trzema wzgórzami: Góry Parkowej, Krzyżowej
i Jasiennika. Słynie ona przede wszystkim ze swych jedynych w swoim rodzaju wód mineralnych, które czynią ją największym polskim uzdrowiskiem. Walory lecznicze tych cennych wód są znane od wieków. Nie bez powodu zatem miejsce to jest nazywane przez wszystkich ,,perłą polskich uzdrowisk”. Dzięki tym ujęciom wód leczniczych w Krynicy można korzystać bez ograniczeń z kąpieli mineralnych, a także z kuracji pitnych w pijalniach i rozlewniach wód mineralnych, które nie tylko czynią nas piękniejszymi, lecz również zdrowszymi (liczne kuracje zdrowotne). Są one nieocenionym źródłem zdrowia płynącego prosto
z górskiego zacisza Krynickiego Parku Zdrojowego. Korzystając z dóbr natury, wiedzieć należy, że dawniej Krynica gromadziła takie osobistości polskiej kultury jak: Jan Matejko, Artur Grottger, Henryk Sienkiewicz, Józef Ignacy Kraszewski, Helena Modrzejewska, Władysław Reymont, Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński. Bywał tu również Józef Piłsudski. Do dziś została Krynica miejscem spotkań wielu sławnych Polaków (np. Jan Kiepura). Dla miłośników muzyki poważnej jest tu organizowany coroczny Europejski Festiwal Opery i Operetki im. Jana Kiepury, pod dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego. Na uwagę zasługuje również organizowany raz do roku w lutym- Międzynarodowy Festiwal Gitarowy. Dodatkowo: liczne sanatoria, uzdrowiska i domy wczasowe przyciągają turystów oferując im bogatą bazę rekreacyjno-wypoczynkową. Krynica jest wymarzonym miejscem na spędzenie tu zimowych dni, ponieważ jest ona jednym z największych polskich ośrodków sportów zimowych. Oprócz cudownej aury pokrytych śniegiem gór, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wyciągi i skocznia narciarska w dolinie Czarnego Potoku, sztuczne lodowisko (hala lodowa)- to tylko nieliczne z wielu atrakcji, jakie na Ciebie czekają w centrum sportów zimowych. Ponadto, niezapomnianą przygodą może okazać się wjazd kolejką linowo-terenową na Górę Parkową oraz wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, która jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką tego typu w Polsce. Ponadto, oprócz wyżej wspomnianych atrakcji, to urokliwe miasteczko górskie ma Ci do zaoferowania jeszcze wiele ciekawych miejsc- wartych zobaczenia. Możemy tu wymienić chociażby: przepiękny Park Słotwiński, a w nim cudny ogród zimowy wraz z miejscem, gdzie odbywają się koncerty muzyczne. Warte zwiedzenia są również XIX-wieczne Łazienki Borowinowe, a także Stare i Nowe Łazienki Mineralne. W centralnej części deptaku uwagę kuracjuszy przykuwa neorenesansowy Stary Dom Zdrojowy, a także usytuowany nieopodal Nowy Dom Zdrojowy. Oczy turystów cieszą również zabytkowe kościoły, muzea (np. Nikifora- światowej sławy malarza, nazywanego także Matejką Krynicy),
a także cerkiew z XIX wieku. Wytrwałych, Krynica zaprasza na piesze wędrówki szlakami turystycznymi (np. Szlakiem Cerkwii Łemkowskich). Ponadto, miasto to oferuje korzystanie z: sankostrady (tor saneczkowy), wycieczek samochodami terenowymi, zjeżdżalni pontonowej i Rajskich Ślizgawek na Górze Parkowej, które są niesamowitym przeżyciem i frajdą nie tylko dla najmłodszych. Już w 2010 roku będzie można korzystać tu również ze sztucznie mrożonego toru saneczkowo-bobslejowo-skeletonowego, który obecnie jest w budowie. Dla pasjonatów innych sportów zimowych, atrakcji również nie zabraknie. W Krynicy można uprawiać również kolarstwo górskie, curling, boks, kick-boxing, karate, taekwondo, snowboard, narciarstwo alpejskie, short-track, hokej na lodzie, piłkę nożną, tenis.
Jak widzimy, w Krynicy każdy zwiedzający może znaleźć coś dla siebie. Dodatkowymi atutami tego miasta jest jego rześkie, górskie powietrze idealnie regenerujące organizm oraz malowniczy krajobraz, który na zawsze zapadnie Ci głęboko w pamięci.
O tych wszystkich atrakcjach dowiesz się przyjeżdżając do Krynicy. Tu naprawdę odpoczniesz i zapomnisz o troskach dnia codziennego. Naprawdę warto! Polecamy!Kto choć raz odwiedził Krynicę, serce tam pozostawiłĂ˘Â€Śi wróci tam kiedyśĂ˘Â€Ś
Źródło: forum.nocowanie.pl/viewtopic.php?t=37


Temat: Uzdrowiska tracą na powodzi
Uzdrowiska tracą na powodzi
Odwołane "zielone szkoły" i turnusy szkoleniowe

- Pracuję w hotelarstwie wiele lat, ale splotu tak fatalnych okoliczności dla branży turystycznej nie pamiętam - mówi właściciel krynickiego hotelu Saol i honorowy prezes Krynickiej Organizacji Turystycznej Maciej Zieliński.

Z lęku przed skutkami powodzi w wielu ośrodkach wypoczynkowych nie pojawiły się grupy dzieci na "zielone szkoły" i spadła liczba turnusów szkoleniowych.

- Zaczęło się od światowego kryzysu ekonomicznego, który wcale się jeszcze nie skończył i ma teraz swoją europejską mutację - wymienia jednym tchem Maciej Zieliński. - Bardzo wiele firm wprowadziło przez to kategoryczny zakaz szkoleń wyjazdowych, co w oczywisty sposób odbija się na nas. Przez pięć miesięcy było zimno i mokro. Do tego trzeba dołożyć paraliż związany z tragedią pod Smoleńskiem, potem wulkan zadymił niebo i wreszcie teraz były dwie fale powodzi. - Obserwowałem, ile się kręci samochodów z rejestracjami zza wschodniej granicy. Śladowa liczba. A było już tak dobrze. Liczyliśmy, że po wielu akcjach promocyjnych, udziale w targach turystyki na Białorusi i Ukrainie, Krynica będzie dorównywać Zakopanemu, gdy chodzi o liczbę gości zza wschodniej granicy - dodaje Maciej Zieliński.

Nikt tego nie przeliczył na pieniądze, ale już dziś sprawa jest jasna. Majowo-czerwcowe powodzie spowodowały straty branży hotelowo-turystycznej na Sądecczyźnie. I to wcale nie z powodu zniszczeń, bo tych akurat w ośrodkach wczasowych, hotelach i pensjonatach prawie nie było. Zorganizowane grupy wypowiadały rezerwacje, bojąc się kłopotów z dojazdem, braku wody pitnej czy prądu. Właściciele ośrodków odbierają dziesiątki telefonów i tłumaczą, że ich nie zalało, że wszystko jest normalnie i można przyjechać bez obaw. Nie pomaga.

- W ten fatalny piątek po Bożym Ciele, gdy z nieba wciąż lały się strumienie deszczu, wody i potoki występowały z brzegów, wyprowadziło się od nas dużo gości, bo bali się, że później nie wrócą do domów - mówi Maciej Zieliński. - W ten weekend straciliśmy połowę ludzi. Nie mogliśmy im liczyć za cały turnus. Połowa zapowiedzianych grup dzieci na "zieloną szkołę" nie przyjechała. Rodzice albo się bali o dzieci, albo sami mieli u siebie powódź.

- Przeżywaliśmy trudne chwile, cały czas niesiemy pomoc dla osób poszkodowanych w powodzi, między innymi na osiedlu Folwark, ale Folwark to nie cała Muszyna, to nie Złockie na przykład, gdzie jest dużo ośrodków wczasowych, które przygotowują się normalnie do sezonu na przyjęcie gości - zauważa Agnieszka Repel, pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej w Muszynie. Sama zresztą mieszka na osiedlu, które w pamiętny piątek zostało zdemolowane przez szalejący Poprad. - Rozumiem, że media nagłaśniają takie wydarzenia, ale obawiamy się, że przez to nikt do nas nie przyjedzie. Ludzie przecież nie odróżniają osiedli. Widzą dramatyczne obrazki i myślą, że cała Muszyna jest pod wodą, a to nieprawda.

Na stronie internetowej Muszyny ukazał się komunikat burmistrza Jana Golby adresowany do turystów i gości, w którym czytamy między innymi:
"Na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna funkcjonują bez jakichkolwiek zakłóceń wszystkie obiekty turystyczne, a dojazd do nich jest możliwy. Ze względu na to, że skutkami powodzi dotknięte zostały tylko dzielnice mieszkalne zupełnie niezwiązane z turystyką i położone poza terenami uzdrowiskowymi i turystycznymi, Uzdrowiska Muszyna, Złockie i Żegiestów funkcjonują bez zakłóceń i dostępne są wszystkie miejsce i atrakcje turystyczne. Także w dzielnicach mieszkaniowych dotkniętych powodzią nigdzie nie występują zalegania wody charakterystyczne dla terenów nizinnych i nie ma żadnego zagrożenia epidemiologicznego, bowiem gmina w ciągu trzech dni uporała się ze sprzątaniem.

- Mamy nadzieję, że ta informacja dotrze do wszystkich, którzy w tym sezonie zamierzali przyjechać do Muszyny i w okolice - mówi burmistrz Golba.

Dom wczasowy "Szczyt" w Muszynie, choć daleko od powodziowych wydarzeń też ucierpiał w czerwcu.

- Dzieci na zielone szkoły nie przyjechały - mówi właściciel Antoni Jeż.
Podobny w tonie komunikat do muszyńskiego można znaleźć na internetowej stronie Piwnicznej - Zdroju. Burmistrz Edward Bogaczyk informuje, że:
"Na terenie Miasta i Gminy Piwniczna - Zdrój wszystkie drogi są przejezdne. Przez dwa dni trwały intensywne porządki i usuwanie szkód spowodowanych przez powódź. Obiekty turystyczne funkcjonują prawidłowo, dojazd do nich nie jest utrudniony".

- Mam sygnały z ośrodków na terenie uzdrowiska, że nie przyjeżdżają goście, którzy wcześniej zamówili miejsca - mówi burmistrz Bogaczyk. - Gdyby taka tendencja się utrzymała, to byłaby klęska w sezonie. U nas już znikają ślady po powodzi. W najbliższych dniach spalimy nagromadzone przez Poprad gałęzie. Uzdrowisko będzie wyglądać tak, jakby nic się tu nie wydarzyło.

- Turyści przyjeżdżajcie na Sądecczyznę - apeluje Katarzyna Dutka - Piwowar, właścicielka domu wypoczynkowego "Beskid" w Piwnicznej - Zdroju. - W ciągu tych dwóch najgorszych tygodni maja i czerwca nasz obiekt był pusty. Odmówiły nam przyjazdu wszystkie grupy z zielonej szkoły. Niektóre w ogóle zrezygnowały. Inne przełożyły pobyt na wrzesień. Wystarczyło, że do ludzi w centrum kraju dotarły wiadomości o tym, że wody czy prądu nie ma. Gdy chodzi o nas zupełnie nieprawdziwe. Ale dla kogoś z daleka, to wszystko jedno, Muszyna, Krynica, Piwniczna. Powódź jest i tyle.

Wójt Gródka nad Dunajcem Stefan Wolak jeździ z osuwiska na osuwisko i doliczył się już trzystu domów zagrożonych zniszczeniem. Myśli też o turystach, którzy w ubiegłych latach o tej porze zjeżdżali się nad jezioro Rożnowskie.
-
Można do nas dotrzeć - mówi Stefan Wolak. - Widzę właśnie, że szykowane jest do otwarcia pole namiotowe przy Małpiej Wyspie. W innych miejscach można też spokojnie wypoczywać. Woda się przeczyściła, nie ma śmieci. Warunki do kąpieli, jeśli znów pogoda nie spłata figla, będą dobre. Elżbieta Rabenda z domu wczasowego

"Stalownik" w Bartkowej nad Jeziorem Rożnowskim potwierdza straty, które notuje na początku sezonu.

- Porezygnowały nam zielone szkoły - mówi Elżbieta Rabenda. - To ewidentna strata. Rozumiem rodziców, że obawiali się posłać dzieci w okolice dotknięte powodzią. Ale w chwili obecnej wszystko wraca do normy. Dojechać można do nas od Tarnowa, od Rożnowa i objazdem od Nowego Sącza. Mam nadzieję, że już się nic złego nie wydarzy.

WOJCIECH CHMURA
Źródło: muszynaforum.pl/viewtopic.php?t=151